Talträningsdag – söndag 21 maj

(2017-05-13)
Söndagen den 21 maj kl 10.00-15.00 anordnar föreningen vårens andra talträningsdag. (Obs att det är en söndag)

Föreningens talträningsdagar är för dig som vill arbeta med ditt tal. Det blir även en McGuire-grupp. För att delta i McGuire-gruppen krävs vanligtvis att man genomgått McGuire-kurs. För den övriga gruppen krävs inga förkunskaper eller tidigare erfarenhet av talträning.

Fika serveras före talträningsdagen börjar, och även i pauser. Vi uppmuntrar deltagarna att komma senast kl 9.50. Anmälan till talträningsdagen sker till Per Rydengren, per.rydengren@gmail.com, till föreningens kansli, info@www.stammardu.se eller till Mikael Crona, mikael.crona@gmail.com (McGuire). De svarar även på frågor som rör föreningens talträningsdagar.

Tid: Söndag 21 maj, kl 10.00-15.00 (lunch 12.00-13.00)
Plats: St Göransgatan 82, nb (82:an), Stockholm (T-Fridhemsplan)

Mycket välkomna!